Alapszabály : A Szeretet Reménye Gyülekezet Alapszabálya |
A Szeretet Reménye Gyülekezet Alapszabálya
Ha elolvastad,és elfogadod,egyetértesz,kérlek jelezd nekem.
1. Általános Szabályok:
1/A. A magyar nyelven beszélő Internetet használók egyházi közösségbe tömörülnek, melynek neve: A Szeretet Reménye egyház.
Hivatalos székhelye, és címe az alapító személy lakhelye.
1/B. A Szeretet Reménye gyülekezet a lelkiismerettel, az értelemmel és a világi törvényekkel összhangban működik, a jelen Alapszabályban rögzítettek alapján. Az alapszabályzat rögzíti a Gyülekezet működési szabályait is.
1/C. A Szeretet Reménye gyülekezet a céltalan életnek értelmet adni született, szolgálatának alapja lelki támaszt nyújtani azon személyeknek, akik valamilyen okból, elvesztik az életben való hitüket.
1/D. A Szeretet Reménye távlati célja a civilizációnk erkölcsi hanyatlásának
megakadályozása a Szeretet segítségével.
1/E. A Gyülekezet hitéleti, és ügyviteli nyelve a magyar.
2. Célok és feladatok:
2/A. A Gyülekezet célja segítséget nyújtani ahhoz, hogy tagja megérthessék az életükben bekövetkezett változások okait, az értelmetlennek látszó történések hátterének mozgatórugóit az értelemre hagyatkozva, nem a megszokott ősi magyarázatokat követve.
2/B. A Gyülekezet tagjai számára egyetlen kikötés lézik csupán, az önmagukban és társaikban hordott lelkiismeret, és értelem tisztelete, gondozása, és szabadsága.
2/C. A Gyülekezet tagjai az internet segítségével kapcsolatban állhatnak a világ bármely pontjáról, és a kommunikáció révén segíthetnek egymásnak.
3. Tagság
3/A. A Gyülekezet tagja lehet bárki, korra, nemre, felekezetre, anyanyelvre, hovatartozásra, lakhelyre való tekintet nélkül, ha:
A: elfogadja a Gyülekezet alapszabályát,
B: lehetőséhez mérten közreműködik társainak a lelki támasz nyújtásában,
C: anyagi kereteihez mérten részt vállal a Gyülekezet működésében,
D: mindezt nyilatkozat aláírásával is hitelesíti.
3/B. A tagság lehetséges formái:
A: Az a tag, aki internettel rendelkezik, és tevékenyen részt vesz a segítő kommunikációban, bázisát jelenti a Gyülekezet működésének.
B: Támogató tag az lehet, akinek nincs internet hozzáférése, de a támogató munkában más módon részt vállal.
C: A tagok státuszukat írásos kéréssel megváltoztathatják. Elérhetőségükben beállt változást jelezniük kell.
4. Szervezeti felépítés, és működés:
4/1 Szervezeti felépítés
A: Gyülekezet szervezetileg az internet kapcsolattal rendelkezőkből áll össze.
Döntéshozó szerve azokból a tagokból áll, akik aláírásukkal elfogadták az alapszabályzatot, és felvállalják a felelősséget, számuk maximum 10 fő lehet. Minden döntés meghozatalához az aláírásuk szükséges.
B: A Gyülekezet tevékenységi köre alapvetően Magyarország, de a világ bármely pontján bármely tagnak segítséget nyújthat az adott terület ismerője.
4/2 Kormányzat és döntéshozatali mód
A: Az egyén, a társadalom, és a civilizációnk fejlődésének előmozdításáért minden egyes ember felelőséggel tartozik, és ezért köteles tenni is.
B: A Gyülekezet döntéshozó szerve a Gyülekezeti Tanács, mely bármikor bárhonnan összehívható bárki javaslatára az interneten, közös egyeztetés alapján. Elnökségét a Döntéshozó testület alkotja.
C: A Gyülekezeti Tanács döntésképes, ha tagjainak több mint fele jelen van.
Érvényes határozat a megjelent tagok általános többségű szavazata alapján hozható. Kivéve az alapszabály módosítását, melyhez kétharmados többség szükséges.
D: A Gyülekezeti Tanács feladata adott körzetbe tartozó segítségkérő számára a megfelelő segítség nyújtó ajánlása, a lelki támasz nyújtás koordinálása, tapasztalatok kicserélése. Az éves költségvetés forrásainak meghatározása, a költségvetés elfogadása, és végrehajtásának követése.
E: A Gyülekezeti Tanács feladata az elnökség alkalmatlansága működésképtelensége esetén annak leváltása, új elnökség kijelölése, és szavazás által való megválasztása.
F: A Gyülekezeti Tanács megválasztja a főkoordinátort, melynek feladata a Tanács ülései közötti folyó ügyek intézése. Képviseli a Gyülekezet egészét harmadik személy, állami hatóságok, vagy más egyházak felé. Feladatai közé tartozik a Gyülekezet pénzügyeinek rendezése, bevételének és kiadásának nyomon követése, a folyószámla ügyek intézése. A Gyülekezet nevében aláírási joggal rendelkezik, melyről elszámolással tartozik a Tanács részére.
5. A Szeretet Reménye gyülekezet vagyona
A Gyülekezet vagyona a tagok, vagy bármely más személy hozzájárulásából, támogatásából, adományokból, végrendeletek által jutatott örökségekből áll.
6. A Munka nyilvánossága
A Gyülekezet munkája nyilvános, a nyilvánosságot a hírközlő szervek, tömegtájékoztatási és internetes eszközök útján szükség szerint tájékoztatja.
A Gyülekezet tagsági nyilvántartása csak részben nyilvános, a nyilvánosságra hozatalhoz a Tanács engedélye szükséges.
7.Átmeneti, és záró rendelkezések
A: Az Alapszabály módosítására bármely tag javaslatot tehet, kellő indoklással. A javaslatot a koordinátorhoz kell benyújtani, mely a Tanács következő gyűlésén előterjeszteni köteles.
B: A Szeretet Reménye Gyülekezet megszűnik, ha a Tanács két egymás követő gyűlésén egyöntetűen megszavazza, és a határozatot minden tagja aláírja. A két gyűlés között legalább 30 napnak kell eltelnie. Megszűnés esetén a Gyülekezet vagyona a Magyar államra száll.
C: Az alapszabály akkor lép életbe, amikor az ideiglenes tisztségviselők azt egyöntetűen elfogadják, és ezt jegyzőkönyv aláírásával megerősítik.
Későbbi módosítása az Alapszabályban rögzített módon lehetséges.
|